Aktualności i wydarzenia Szkolenia
Elektrownie Słoneczne dla domu

Aktualności

Bądź na bieżąco z wydarzeniami

 
[2017-08-25] Odnawialne źródła Energi - dlaczego warto?

Cały świat, a więc także Polska stoją przed widmem powodzi, suszy, braku wody pitnej i jedzenia. Ciepłe kaloryfery w chłodne dni, lody w lecie, światło, czy woda w kranie, o paliwie do samochodu nie wspominając, to nie wszystko z czego nie chcemy zrezygnować, ale będziemy zmuszeni wytwarzać energię w inny sposób. Dlatego uwaga zwrócona jest również na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi borykają się w naszym kraju ich zwolennicy.
Problem zmiany klimatu dotyczy nas wszystkich. Skutki globalnego ocieplenia są widoczne na całym świecie. Każda gospodarka oparta na węglu, ropie i gazie ma niechlubny wkład w ten proces. Każdego dnia emitujemy gigantyczne ilości gazów cieplarnianych ze spalania tych surowców. Zanieczyszczamy przy okazji powietrze oraz wodę. Każdy kraj, w tym Polska, ma obowiązek dążyć do neutralności klimatycznej.
Ważną rolę odgrywają również względy ekonomiczne. Węgiel jest coraz mniej efektywnym ekonomicznie i przez to stopniowo wyczerpującym się źródłem energii. Niestety problem ten jest często pomijany przez naszą krótkowzroczność. Warto jednak zastanowić się „co dalej?”. Istnieją źródła energii, które każdego dnia są obecne w naszym codziennym życiu, lecz ich nie dostrzegamy. Wiatr, woda, promienie słoneczne – te czyste źródła energii dostępne są praktycznie od zaraz. Wiele krajów na całym świecie powoli rezygnuje z węgla, gazu, ropy na rzecz odpowiedzialnego wykorzystywania odnawialnych zasobów środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 
 

Zródło: www.energiaodnowa.pl